Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Akademi

Eğitim Hakkında

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından basketbol müsabakalarının akışı, akış içerisinde Uluslararası Basketbol Oyun Kurallarında tarif edilen kurallar ve sahada mücadele eden basketbolcuların performanslarının sayısal olarak kayıt etmeleri amacıyla İstatistik görevlisi görevlendirilmektedir.

Görevli olduğu müsabaka akışı ve basketbolculara ait performans kayıtları günün elektronik teknolojik imkânları kullanılarak bilgisayar ortamında tutulur. Tutulan kayıtlar uluslararası alanda kendini ispatlamış yazılımlar kullanılarak tasnif edilerek derlenir ve müsabaka süresince kulüp teknik ekibi, medya ve yayın kuruluşları ile ilgili kişilerin kullanımına kâğıt kopya ve/veya elektronik ortamda sunulmasından yükümlüdür.

Bu program, istatistik görevlisi bu yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için her sezona ait gelişmeleri yakından takip etmeleri ve kapasitelerini en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla, ulusal ve uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanan ve istatistik eğitimine yönelik geliştirilen bir eğitim programıdır. TBF İstatistik Görevlisi Programı, uzaktan eğitim yöntemiyle düzenlenecek olup, sınıf eğitimleriyle de desteklenmektedir. 

Eğitimin Amacı

TBF İstatistik Görevlisi Eğitim Programı’nın amacı Uluslararası Basketbol İstatistik Kurallarına sahip basketbol istatistik görevlisi yetiştirmek, bu sayede müsabakaların en uygun en doğru şartlarda istatistik verilerinin tutulmasını ve olumsuzlukların hiçbir tartışmaya sebep olmayacak şekilde raporlanmasını sağlamaktır.

TBF Akademi İstatistik Eğitimi'ne ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE