Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Basın Toplantısı Düzenlendi

08.10.2018

26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Fenerbahçe ile Hatay Büyükşehir Belediyespor arasında oynanacak final karşılaşması öncesinde iki takımın antrenörleri ve oyuncuları basın toplantısında bir araya geldi.


26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Fenerbahçe ile Hatay Büyükşehir Belediyespor arasında oynanacak final karşılaşması öncesinde iki takımın antrenörleri ve oyuncuları basın toplantısında bir araya geldi.

Adana HiltonSA’da gerçekleştirilen basın toplantısına; Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Beşok ve Bahar Akgün, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan ve TBF Kadın Ligleri Direktörü Murat Tümer’in yanı sıra Fenerbahçe Başantrenörü Valerie Garnier ile oyuncu Giorgia Sottana ve Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Aikaterini Chatzidaki ile takım kaptanı Courtney Lynne Paris katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, “Cumhurbaşkanlığı Kupası yeni tasarımıyla ilk defa sahibini bulacak. Bir yarışma düzenledik ve yarışma sonunda seçilen dizayn bundan sonra her zaman Cumhurbaşkanlığı Kupamız olacak. Bu kupa da ilk defa sahibini bulacak. Misafirperverliklerinden ötürü Valimiz Mahmut Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü'ye teşekkür ediyorum. Maçın heyecanı Adana'ya ulaşmış. Bunu bilet satışlarından da görebiliyoruz. Çok az sayıda bilet kalmış. Yarın çok güzel bir maç olacağına inanıyorum. İki takımımıza da başarılar diliyorum. Sakatlığın olmadığı, hak edenin kazanacağı bir karşılaşmanın maç olmasını bütün kalbimle diliyorum.” dedi.


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise 26.Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’na ev sahipliği yapmanın memnuniyetini yaşadıklarını belirtirken, “Yeni salonumuz böylesine tarihi bir maçla daha da kıymetlenecektir. Yarın saat 19:00’da herkesi TRT Spor ekranlarının başında bu zevkli mücadeleyi izlemeye davet ediyorum. Türkiye genelince Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda heyecan dorukta olacaktır. Herkese şimdiden iyi seyirler diliyorum.” diye konuştu.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise sporun, dünyada geniş çevreleri bir araya getiren, dostluk ve rekabetin harmanlandığı çok önemli bir olgu olduğuna dikkat çekerek “Bir çok dalda düzenlenen spor müsabakaları düzenlendikleri kentin sosyal yaşantısına ve tanıtımına çok önemli katkılar sağlamaktadır. Bu kapsamda kentimizde gerçekleştirilecek olan 26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı müsabakasının adına yakışır, anlamda gerçekleşeceğine olan inancımız tamdır. Valilik olarak bizler de karşılaşmanın barış, dostluk ve kardeşlik içerisinde geçmesi için gerekli tüm önlemleri aldığımızı belirtirken, kadınlar basketbol liginde mücadele eden Fenerbahçe ve Hatay Büyükşehir Belediyespor oyuncularına, antrenörlerine ve yöneticilerine şimdiden başarılar dilerim. Basın toplantısı vesilesiyle bu karşılaşmanın ilk defa ilimizde oynanmasından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en içten saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Ayrıca Türkiye Basketbol Federasyon temsilcilerine, canlı yayın dolayısıyla TRT Genel Müdürümüze, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm halkımızı ülkemizin en anlamlı kupasının sahibini bulacağı basketbol şölenini izlemek üzere ASKİ Atatürk Spor Salonu’na davet ediyorum.” dedi.

26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda mücadele edecek Fenerbahçe ile Hatay Büyükşehir Belediyespor’un antrenör ve takım kaptanlarının görüşleri ise şu şekilde:

Valerie Garnier (Fenerbahçe)
“Türk Basketbolu açısından Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın ne kadar değerli bir kupa olduğunu biliyorum. Bu nedenle burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Umarım Hatay Büyükşehir Belediyesi ile iyi bir maç oynarız.”

Aikaterini Chatzidaki (Hatay Büyükşehir Belediyespor)
“Öncelikle federasyonumuza, valiliğimize ve belediyemize bu organizasyonlar için çok teşekkür ediyorum. Bu destek her zaman için kadın basketbolu için çok gerekli. Burada olmaktan dolayı da mutluyuz. Maçla ilgili olarak; takımımızın daha hazır olmadığını söyleyebilirim. Henüz sezon başındayız. Ama kazanmak için oyuncularımın karakterine çok güveniyorum. Kazanmak için her şeyi yapacaklardır. Hatay taraftarımızı mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız.”

Giorgia Sottana (Fenerbahçe)
“Organizasyon için Türkiye Basketbol Federasyonu ve Adana’daki yetkililere çok teşekkür ediyorum. Hatay antrenörü Chatzidaki’nin söylediği gibi, aslında iki takım için de zor bir karşılaşma olacak. Çünkü iki takım da hazır değiller. Birkaç gün önce toplandılar ve çok fazla çalışma şansı bulamadılar. Ama yeni tasarımıyla kupa çok güzel olmuş ve kazanmak çok güzel olacaktır. Her yerde Fenerbahçe taraftarı olduğunu biliyorum. Yarın onları desteklemeye davet ediyorum.”

Courtney Lynne Paris (Hatay Büyükşehir Belediyespor)
"Türkiye için kupanın önemini çok iyi biliyoruz. Biz oyuncular bu maç için çok heyecanlıyız. Kendi açımdan da 10 yıl önce Türkiye’deki kariyerime Adana’da başlamıştım. Yeniden burada olmaktan mutluyum. Ayrıca Adana, Hatay’a çok yakın ve yarın taraftarlarımızın burada olacağına inanıyoruz. Buraya ben de bir hafta önce geldim. Tam hazır değiliz ama bu kupa sezonu güzelleştirecektir."

Daha Fazla Haber Göster

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul