Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

27. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Fenerbahçe Öznur Kablo ile Gelecek Koleji Çukurova Basketbol Karşılaşacak

08.10.2019


Bu yıl 27’ncisi düzenlenecek Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Fenerbahçe Öznur Kablo ile Gelecek Koleji Çukurova Basketbol karşı karşıya gelecek. 9 Ekim Çarşamba günü Kayseri’de Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde oynanacak karşılaşma, saat 18.00’de başlayacak.

İlki 1993’te yapılan ve her yıl sezon öncesinde düzenlenen Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda lig ve Türkiye Kupası’nın son şampiyonları karşı karşıya geliyor. Geçtiğimiz yıl hem Kadınlar Basketbol Süper Ligi, hem de Kadınlar Türkiye Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Öznur Kablo, 27’nci Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda statü gereği son play-off finalisti Gelecek Koleji Çukurova Basketbol ile mücadele edecek.

Fenerbahçe Öznur Kablo - Gelecek Koleji Çukurova Basketbol karşılaşmasına bilet almak için tıklayınız

Fenerbahçe Öznur Kablo ile Gelecek Koleji Çukurova Basketbol arasında oynanacak 27’nci Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşması öncesi iki takımın başantrenör ve kaptanlarının görüşleri şöyle: 

Victor Lapena (Fenerbahçe Öznur Kablo Başantrenörü)
“27’nci Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası maçına hazırız. Oyuncularımız henüz yükleme döneminde olsa da sezonun ilk kupasını almak için 40 dakika boyunca savaşacağız.”

Tuğçe Canıtez (Fenerbahçe Öznur Kablo Takım Kaptanı)
“Yabancılarımızın gelmesiyle birlikte kadromuz tamamlandı. Güzel bir hazırlık sezonu geçirdiğimizi düşünüyorum. Yeni teknik ekibimiz ve oyuncularımızla çok iyi bir uyum yakaladık. 27’nci Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanarak sezona güzel bir başlangıç yapmayı hedefliyoruz.”

Ceyhun Yıldızoğlu (Gelecek Koleji Çukurova Basketbol Başantrenörü)
“Güçlü bir takıma karşı zorlu bir maça çıkacağız. Geçtiğimiz sezonun final serisinde iyi mücadele ortaya koymuş bu iki takımın maçı, eminim seyir zevki açısından yine güzel geçecek. Kupayı şehrimize getirmek istiyoruz.”

Melis Talay (Gelecek Koleji Çukurova Basketbol Takım Kaptanı)
“Sezona böylesine önemli bir kupayı kaldırarak girmenin, lig serüveninde bizim için ciddi bir moral kaynağı olacağını düşünüyoruz. Takım arkadaşlarımla birlikte şehrimiz Mersin’e tarihi bir başarı kazandırabilmek için son nefesimize kadar savaşacağız.”

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul