Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

İsveç’i Mağlup Eden Genç Kız Milli Takımımız A Ligi'ne Yükseldi

14.07.2019

Genç Kız Milli Takımımız, üçüncülük mücadelesinde İsveç’i 65-57’lik skorla mağlup etti. Bu sonuçla Ay-yıldızlılarımız, A Ligi’nde mücadele etme hakkını elde etti.


Kuzey Makedonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi'nde mücadele eden Genç Kız Milli Takımımız, üçüncülük mücadelesinde İsveç’i 65-57’lik skorla mağlup etti. Bu sonuçla Ay-yıldızlılarımız, A Ligi’nde mücadele etme hakkını elde etti.

Genç Kız Milli Takımımız, B Grubu’nda oynadığı dört maçı kazanırken; çeyrek finalde de Danimarka’yı geçme başarısı göstermişti. Millilerimiz yarı finalde Yunanistan’a mağlup olurken, üçüncülük mücadelesinde karşılaştığı İsveç’i ise geride bıraktı.

Millilerimiz, rakibi İsveç karşısında mücadelenin ilk yarısını da 39-26 önde tamamladı. Genç Kız Milli Takımımızda Feride Akalan 18 sayı- 7 ribaund, Melek Uzunoğlu 10 sayı- 1 ribaund- 3 asist ve Sude Yılmaz da 8 sayı- 3 ribauntla oynadı.
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul