Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

3. Kademe (C) Antrenör Kursu Antalya’da Düzenlendi

24.03.2024


3. Kademe (C) Antrenör Kursu 17-24 Mart 2024 tarihleri arasında Nirvana Cosmopolitan Hotel bünyesindeki Cosmos Sports Center’da gerçekleştirildi.

Eğitimin ilk bölümü “Basketbolda Özel Antrenman Bilgisi” dersinin İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Emin Kafkas, “Basketbolda Edit ve Analiz” ve “Basketbolda Eğitsel Oyunlar” derslerinin TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal, "Basketbola Özgü Kuvvet, Güç ve Dayanıklılık Gelişimi" dersinin Anadolu Efes SK Atletik Performans Antrenörü Cihan Konuk ve “Performansta Zihinsel Beceriler” dersinin Darüşşafaka SK Psikolojik Performans Danışmanı Ömer Gür tarafından verilmesiyle tamamlandı.

İkinci bölüm ise; “Teknik-Taktik” dersine ait hücum bölümünün TBF Eğitim Kurulu Üyesi Murat Özyer, savunma bölümünün ise Erhan Ernak tarafından verilmesiyle geride kaldı.

Toplam 7 gün süren 3. Kademe (C) Antrenör Kursu; TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs’ün de katılımıyla, 24 Mart Pazar günü Antalya Birikim SK ve Antalya DSİ SK altyapı takımlarının destekleriyle gerçekleştirilen uygulama sınavıyla noktalandı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE