Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Kadınlar Türkiye Kupası’nda İlk Finalist Fenerbahçe Öznur Kablo

05.03.2020


Kadınlar Türkiye Kupası yarı final mücadelesinde Fenerbahçe Öznur Kablo, Çankaya Üniversitesi’ni 73-65’lik skorla mağlup etti. Bu sonuçla Fenerbahçe Öznur Kablo, Kadınlar Türkiye Kupası’nda finale yükselen ilk ekip oldu.

Adana’da Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ve Tivibu Spor’dan da naklen yayınlanan mücadeleyi Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO’su Ömer Onan ve TBF yetkilileri de takip etti. Mücadeleye Fenerbahçe Öznur Kablo, Olcay Çakır Turgut, Cecilia Zandalasini, Tuğçe Canıtez, Elizabeth Williams ve Kiah Stokes, Çankaya Üniversitesi de Tan White, Derin Yaya, Bahar Öztürk, Aija Putnina ve Avery Warley beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk yarısını 40-34 önde tamamlayan Fenerbahçe Öznur Kablo’da Elizabeth Williams 18, Kiah Stokes 14 ve Chelsea Gray 10 sayıyla oynadı. Çankaya Üniversitesi’nde ise Aija Putnina 17, Tan White 14 ve Shavonte Zellous 12 sayıyla mücadeleyi noktaladı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul