Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’dan 8 Mart Mesajı

07.03.2021


Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkoğlu’nun mesajı şöyle:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm kadınların, daha huzurlu bir hayat yaşamak adına taşıdıkları istek ve özlemlerini canıgönülden paylaşıyor, özgür ve eşit paylaşan bireyler olmak için verdikleri mücadeleyi destekliyorum.

Kadınların, hayatın her alanında erkeklerle eşit şartlarda var olmaları, bir ülkenin gelişmesi ve medeniyet yarışında zirvede yer alabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Ülkemizin gelişimine katkı sağlamak adına spor alanında üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirirken; kadınlarımızın eşit imkânlara sahip olup, eşit koşullarda rekabet edebilmelerini sağlamak ana görevlerimiz arasındadır.

Bu yıl ilk kez kızlar kategorisini de devreye soktuğumuz Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi, bu konuya verdiğimiz önemin güçlü bir yansımasıdır. Biliyoruz ki; sporun hem fiziksel hem de bireysel gelişimlerine sunduğu katkıyla genç kızlarımız, özgüveni yüksek ve rekabetçi bireyler olarak yetişecek, gelecekte hepimizi gururlandıracaktır.

Bu düşüncelerle; Türk basketboluna oyuncu, antrenör, hakem ve yönetici olarak emek vermiş kadınlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunar, başta annem, eşim ve kızlarım olmak üzere bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.”

Hidayet Türkoğlu
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul