Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi İle İlgili İnfografik Paylaştı

02.03.2021


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi’nin bu yıl ilk kez organize edilen kızlar kategorisi maçlarının başlamasının ardından BGL’nin Türk basketboluna katkısını anlatan bir infografik paylaştı.

Türkoğlu’nun paylaştığı infografiğe göre, FIBA U20, U18 ve U16 turnuvalarında ülkemizi temsil eden milli sporcuların yüzde 90’ı, bu sezon 4. yılına giren Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi’nde mücadele eden basketbolculardan oluşuyor. Bunun yanında, daha önce ligde mücadele etmiş toplam 218 basketbolcu şimdi ING Basketbol Süper Ligi, TBL ve TB2L’deki takımlarda forma giymeye başladı.

A Erkek Milli Takımımızın da Garanti BBVA BGL’den çıkan oyunculardan faydalanmaya başladığını vurgulayan infografikte; milli takımın FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde oynadığı İsveç ve Hırvatistan maçlarının kadrosunda, Alperen Şengün ve Furkan Haltalı ile birlikte BGL’den mezun olan oyuncuların yer almaya başlamasına dikkat çekildi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)


  • İsim Sponsoru

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul