Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

U16 (Erkek ve Kız) Bölge Şampiyonaları’nda Dördüncü Gün Tamamlandı

28.02.2020


Türkiye Basketbol Federasyonu yurt içi faaliyetleri kapsamında organize edilen U16 (Erkek-Kız) Bölge Şampiyonaları’nda dördüncü gün maçları oynandı.

Altyapı Faaliyetleri 2019-2020 sezonu U16 Bölge Şampiyonaları erkeklerde; Bilecik, Kütahya, Yozgat, Hatay, Bingöl, Tokat, kızlarda ise Tekirdağ, Uşak, Amasya, Konya, Malatya, Trabzon illerinde düzenleniyor.

Erkeklerde oynanan dördüncü gün maçları sonunda; Tredaş Spor Kulübü, İzmit Basketbol İhtisas, Anadolu Efes, Çorlu Belediyesi, AGGİK B, Uşak Belediyesi Basketbol, Antalya Osmanlı Gençlik, Manisa Büyükşehir Belediye, Ankara Dora Gençlik, Eskişehir Basketbol, Eskişehir Gelişim, Atakum Belediye Spor, Erciyes Koleji, Çukurova Üniversitesi, Adana 1903, Diltaş, Siirt İktisas Spor, Batman Özel İdare, Diyarbakır Eren Şahin Eronat, Bağlar Belediye Spor, Mavigün ve Trabzonspor rakiplerini mağlup etti.

U16 Kızlar Bölge Şampiyonaları’nda ise üçüncü gün oynanan maçların ardından; 1881 Düzce Belediye Spor, Bandırma Basketbol, İstanbul Yıldızları Körfez, İzmit Belediyespor, Karşıyaka Albatros Spor, Alanya Belediye Spor, Antalya Basketbol Gençlik ve Spor, Buca Gençlik Spor, Sinop Bahçeşehir Koleji, Eskişehir Çağdaş Kolejliler ve Spor, Canik Şehit Uğur Birinci Spor, Tokat Bilgi Spor, Altaş Spor ve Giresun Belediye Gençlik Spor maçlarından galibiyetle ayrıldı.

U16 (Erkek-Kız) Bölge Şampiyonaları’nın programı ve alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul