Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

2024/1 Temel Eğitim Dönemi Başvuruları Başlıyor

06.02.2024


Antrenör Eğitim Programı kapsamında düzenlenecek olan 2024/1 dönemi Temel Eğitim başvurusu ile ilgili T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama aşağıda kamuoyu bilgisine sunulur.

Temel Eğitim, uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülmektedir. Temel Eğitim başvuruları 5-16 Şubat 2024 tarihleri arasında eDevlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine referans numarası iletilecektir. Antrenör temel eğitim ve kayıt yenileme (bütünleme) sınav ücreti ödemelerini referans numaraları ya da Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numaraları ile 5 Şubat 2024 tarihinden itibaren, 16 Şubat 2024 saat 17.00' a kadar Ziraat Bankası Şube/Atm ve Mobil (Kurumsal Ödemeler/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri) ödeme kanallarından gerçekleştirebilecektir.


Temel Eğitimde dijital kitapların yanı sıra, işitsel ve görsel olarak tüm e-öğrenme materyalleri adayların hizmetine sunulacak olup Anadolu Üniversitesi/e-Kampüs eğitim sistemi üzerinden erişim sağlanabilecektir. Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılarak uygulama eğitimi ve sınavından başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir.

Temel eğitim ve sınavından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başarısız oldukları modüllerden, ilk kayıt tarihinden itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınavlara tekrar girebilme hakkı vardır. Daha önceki temel eğitim sınavlarından başarısız olan adaylar için kayıtlar 5-16 Şubat 2024 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden kayıt yenileme (bütünleme) başvuruları alınacaktır. Bütünlemeye kalan adayların e-Kampüs sistemi içerisinde yer alan eğitim materyallerine erişimi devam edecektir.

Başvuruları onaylanan tüm adayların 4 Mart-5 Nisan 2024 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi'ne (http://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) giriş yaparak sınav kaydı oluşturması gerekmektedir. Sınav kaydı oluşturmak için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Anadolu Üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden sınav kaydı yapmayan kursiyerler sınava katılamayacaktır. 2024/1 dönemi sınav tarihi olan 12 Mayıs 2024 günü tüm adayların sınavları gerçekleştirilecektir.

Başvuruları onaylanan tüm adayların 4 Mart-5 Nisan 2024 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi'ne (http://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) giriş yaparak sınav kaydı oluşturması gerekmektedir. Sınav kaydı oluşturmak için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Anadolu Üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden sınav kaydı yapmayan kursiyerler sınava katılamayacaktır.
 
2024/1 dönemi sınav tarihi olan 12 Mayıs 2024 günü tüm adayların sınavları gerçekleştirilecektir.

Bu bilgiler haricindeki sorularınız için iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.
 
SPOR EĞİTİMİ VE ARAŞTIRMALARI DAİRE BAŞKANLIĞI

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE