Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

42 Farklı Ülkeden Takip Edilen 14. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri Sona Erdi

26.07.2020


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından organize edilen 14. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri'nde üçüncü ve son gün geride kaldı.

TBF önderliğinde, WABC (Dünya Basketbol Antrenörleri Birliği) ve TÜBAD (Türkiye Basketbol Antrenörler Derneği) iş birlikleriyle düzenlenen, FIBA onaylı seminerin üçüncü günü; Fenerbahçe Beko Yardımcı Antrenörü Erdem Can'ın "Topsuz Hareket ve Perde Kullanma Fundamentali" eğitimi ile başladı. A Kadın Milli Takım Eski Başantrenörü Aziz Akkaya'nın "Takım Savunmasının Oluşturulması ve Fastbreak Organizasyonu" konuşması ile devam edilen seminerde katılımcılar daha sonra, Kanada A Kadın Milli Takım Eski Başantrenörü Alisson McNeill'ın "Lise Takımımız için Kanada Milli Takımı Hücumlarını Neden ve Nasıl Değiştirdik?" konuşmasını dinledi. Günün ve seminerin son eğitimcisi ise Don Showalter'dı. ABD Altyapı Milli Takımları Antrenör Direktörü Showalter'ın "Basketbol Oyununun Öğretilmesi" başlıklı konuşması ile tüm eğitimler tamamlanmış oldu.

42 farklı ülkeden takip edilen 14. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri kapanış konuşmalarının ardından sona erdi.

14. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin tüm eğitim videolarına TBF Akademi platformundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul